Vše potřebné na dosah


Kuřim představuje ideální místo pro všechny, kdo hledají klidný styl života na dosah Brna. Poskytuje široké možnosti společenského i sportovního vyžití a výbornou nabídku služeb. Díky rychlostní silnici a napojení na veřejnou dopravu je cesta do Brna otázkou minut. Dostupnost turistických tras a cyklostezek také otevírá snadný přístup do okolní přírody.

Dostupnost
Nabídka služeb
Volnočasové aktivity
Příroda
Mapa

Proč
Pod BabouBrno
na dosah


Dostupné
služby
a zázemí


Bohaté
sportovní
vyžití


Do přírody
pěšky
i na kole


Skvělé město
pro život
25. místo v Indexu kvality života 2019


Golfové
hřiště
Kaskáda

Za pár minut v Brně

Autem, vlakem, nebo autobusem. Díky rychlé infrastruktuře a skvělé dostupnosti veřejné dopravy je cesta do Brna otázkou několika minut.

 
  • Centrum Brna

    15 minut
  • Nádraží Brno-Královo Pole

    5 minut
  • Areál VUT/Technologický park Brno

    10 minut

Výborná nabídka služeb

Město disponuje skvělou občanskou vybaveností.Tři základní, sedm mateřských a jedna střední škola. Na drobnější nákupy můžete vyrazit pěšky do nedalekého Lidlu nebo Penny Marketu. Za pár minut jste autem v Globusu nebo Bauhausu. Samozřejmostí jsou restaurace, kavárny a obchodů, pošta, nebo lékárna. 

Široký výběr volnočasových aktivit

Kuřim a okolí nabízí spoustu možností, jak trávit volný čas. Přímo ve městě se nachází aquapark s krytým i venkovním bazénem a službami wellness. Zbrusu nová sportovní hala, volnočasová centra a sportovní kluby poskytují široké možnosti vyžití: od volejbalu přes tenis a nohejbal až po sportovní lezení, nebo badminton. Milovníci golfu ocení těsnou blízkost luxusního resortu Kaskáda.

Příroda za rohem

Krajina v okolí je protkaná turistickými stezkami a cyklostezkami všech náročností. Na výlet se můžete vydat na skalnatý hřbet Babí lom s rozhlednou, do přírodního areálu Zlobice s vyhlídkovou věží a dětským hřištěm, nebo na jih k brněnské přehradě a zoologické zahradě. V opačném směru se pak otevírá snadný přístup do lesů v okolí Tišnova, Moravského krasu a přilehlých přírodních rezervací.